Availability: Available in stock
Shipping time: 24 hours
The cost of shipping: from 3.33 Euro Available delivery forms for viewing the product:Curier Service - 4.29 Euro
Air Mail - 3.81 Euro
Poczta Polska list polecony - 3.81 Euro
Surface mail - 3.33 Euro
InPost Paczkomaty24 - 3.33 Euro
Personal Acceptance - 0.00 Euro
Producer code: C184 MD500 YB
Stockage:

Features
Flybarless Design: Utilizes aerodynamic principles for propeller design, delivering strong power and self-stabilization. Simple 4-channel control with a 6-axis gyroscope for ultra-stable flight.
Upgraded transmitter with gimbal sticks for precise control.
Barometer Altitude Hold: Ensures stable flight with optional optical flow positioning.
Optical flow positioning for stable flight.
Modular Battery: Features an intelligent power management system, battery level indicator, easy installation, and effective battery protection for extended lifespan.
Flight Maneuvers: ascent, descent, forward, backward, yaw, side flight.
6G Mode: Employs a 6-axis gyroscope for stable flight, ideal for beginners.
Safety Features: Low voltage alarm, stall protection, loss of control protection, proportional control, one-button takeoff, and one-button landing.
USB Charger: Comes with a dedicated USB charger for fast and stable charging.







| Specyfication |
|---|
| Rotor Diamete | 256mm |
| Fuselage Length | 239mm |
| Height: | 93mm |
| Weight: | 99g |
| Power | 7.4V 350mah |
| Charger | USB cable |
| Radio | 2.4GHz 4CH |
| For Age Over | 14 years |
| Experience Level | Intermediate |
| Where To Play | Pool |
| Is Assembly Required | Yes |
Lack of reviews for this product. Be the first to write a review.
Only registered customers can write reviews for products. If you have an account with us please log in to it, if you do not create a free account and write a review.
